Czy zastanawiałeś się kiedyś nad kupnem zmiękczacza wody? Masz wiele wątpliwości i nie do końca wiesz jak działa takie urządzenie? W tym artykule wytłumaczymy Ci krok po kroku cały proces zmiękczania oraz zdradzimy, na jakie elementy tych urządzeń warto zwrócić uwagę.
Złoże
W zmiękczaczach wody najważniejsze jest złoże, ponieważ to od niego zależy przebieg procesu zmiękczania wody. Najczęściej wykorzystywana jest żywica jonowymienna. Na rynku jest wiele rodzajów, a wśród nich monosferyczne oraz polisferyczne. Najlepiej wybrać złoże pierwszego rodzaju, ponieważ cechuje się większą wydajnością oraz dłuższą żywotnością. W zmiękczaczu wody polskiej marki Ecoperla Slimline zastosowano żywicę monosferyczną.
Głowica sterująca
Równie ważna jest głowica sterująca, bo to właśnie ona odpowiada za prawidłową pracę urządzenia. W Ecoperla Slimline wykorzystano głowicę sterującą wykonaną przez producenta Pentair – pioniera w branży uzdatniania wody. Działa w oparciu o elektrozawory. Głowice tego producenta uznawane są za bezawaryjne i solidne.
Rozmiar urządzenia
Ilość złoża powinna być dobrana do wielkości gospodarstwa, zgodna z ilością osób zamieszkujących dany budynek oraz zużyciem wody w ciągu doby. Zmiękczacze wody Ecoperla Slimline dostępne są w wielu rozmiarach (14 ,17,24), co znacznie ułatwia dobór i dopasowanie.
Kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Slimline 24 (największy z serii) można znaleźć na stronie https://www.zestudni.pl/zmiekczacz-ecoperla-slimline-24/
Koszty eksploatacji
Bardzo istotną kwestię stanowią koszty eksploatacji. Zużycie prądu na działanie to grosze. Gorzej wygląda sytuacja w przypadku zużycia soli i wody na regenerację. W dodatku wielu sprzedawców oszukuje, co do parametrów i je celowo zaniża, co przekłada się na zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia awarii.
Z tym problemem bardzo dobrze poradzili sobie projektanci marki Ecoperla. Tworząc Ecoperla Perfect System. Jest to system innowacyjnych ustawień głowicy sterującej zapewniający odpowiednie, bezawaryjne działanie przez wiele lat, a w dodatku mniejsze zużycie soli i wody na regenerację.
Dodatkowym plusem jest zastosowanie przepływu przeciwprądowego w regeneracji. Jest to metoda uznawana za najbardziej oszczędną. Ogromną zaletą jest też solankowanie proporcjonalne. Zmiękczacz pobiera tylko tyle roztworu solanki, ile faktycznie potrzebuje na regenerację.
Projektanci zdecydowali się na rezygnację z 1 cyklu podczas regeneracji. Okazało się, że nie jest on potrzebny do prawidłowej odnowy złoża filtracyjnego, a dzięki temu urządzenie zużywa mniej soli i wody.
Wybierz to, co najlepsze
Teraz już wiesz, na co należy zwrócić uwagę i czego szukać. Ecoperla Slimline spełnia wszystkie standardy i jest naprawdę wysokiej jakości. Jeżeli chcesz, aby zmiękczanie wody było oszczędne i bezpiecznie, warto przemyśleć wybór tego urządzenia.
Mam u siebie zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS i powiem szczerze, że na początku nie byłem przekonany. Nigdy wcześniej nie słyszałem o marce Ecoperla, a tu takie zaskoczenie – świetne urządzenie przywiezione na półpalecie. Na mój gust doskonale radzi sobie ze zmiękczaniem wody, bo po kamiennym osadzie nie ma ani śladu. W zestawie były wszystkie niezbędne części do montażu. Uważam, ze twórcom marki Ecoperla należy się pochwała.
Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS to na pewno produkt z wyższej półki, ale za to ma bardzo dobre usprawnienia, dzięki którym wszystko zwróci się w trakcie eksploatacji. Mnie osobiście zachwycił system suchego zbiornika. Produkt doskonale dopracowany. Dobre złoże, doskonała głowica sterująca i Ecoperla Perfect System. Super!
Bardzo cenne informacje.